Święto Szkoły - „Żyjmy w harmonii”
(Działanie w ramach Szkolnego Programu Aktywnej Szkoły Współpracy.)

W ramach Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy zespół w składzie: rodzice - pani Monika Michalak, pani Brygida Kryszewska, uczennica - Emilia Trojanowska, nauczyciele - pani Danuta Jarasz, pani Urszula Stefańska, pani Marzena Sękowska oraz przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego opracowali scenariusz i zorganizowali Święto Szkoły pod hasłem „Żyjmy w harmonii”.
Imprezę podzielono na dwie części. Od godziny 9.00 do 11.00 z atrakcji korzystały klasy I-III, od 11.00 do 13.00 bawili się uczniowie klas IV-VI. Program zajęć był podobny, obie grupy wzięły udział w spotkaniach z ciekawymi ludźmi.
Jako pierwsza o swojej pasji opowiadała pani Jolanta Michnowicz z Nadleśnictwa Trzebież. O swoim życiu relacjonował policzanin pan Edward Fudro, który z zamiłowania jest alpinistą, podróżnikiem, biegaczem, uczestnikiem zawodów ekstremalnych i kilkunastu wypraw wysokogórskich na pięciu kontynentach. Dużym zainteresowaniem cieszył się trening samoobrony, prowadzący pan Rafał Pochowski pokazywał uczniom w jaki sposób znajomość sztuk walki może uchronić przed atakiem i napaścią. Profesjonalna kosmetyczka - pani Agnieszka Leśniewska klasom V-VI udzieliła porad jak zadbać o nastoletnią cerę.
Na sali gimnastycznej królował taniec nowoczesny do którego zachęcał uczniów klas I-III współtwórca i współprowadzący Grupę Tańca Współczesnego Pieta-Ache w Szczecinie - pan Krzysztof Lubka. Klasy IV-VI wspólnie z panią Kamilą Zimińską - instruktorką i współzałożycielką grupy tanecznej Almas Belly ze Szczecina, ćwiczyły taniec brzucha. Natomiast pani Ewa Świeczkowska od wielu lat związana z fitnessem i ze sportem, poprowadziła profesjonalne sportowe stacyjki.
W gabinecie lekarskim oraz sali nr 7 szkolna pielęgniarka pani Elżbieta Kulig i rodzic pani Agnieszka Małecka zainteresowanym mierzyły ciśnienie oraz poziom cukru, udzielały także porad dotyczących zdrowego trybu życia.
Kolejną atrakcją, która świetnie sprawdza się na wszelakich imprezach z udziałem dzieci, było malowanie buziek. Dzięki wizażystkom paniom Annie Apiecionek, Agnieszce Picho oraz Natalii Nowak nasi najmłodsi mieli możliwość „zmienić się” w swojego ulubionego bohatera lub zwierzątko.
Na stoisku Banku PKO BP odział w Policach, który również wsparł fundusz przeznaczony na nagrody dla uczniów na koniec roku szkolnego, rodzice mogli porozmawiać o szczegółach bankowej oferty, a uczniowie otrzymać ulotkę z ofertą Banku, poczęstować się słodkim cukierkiem i otrzymać drobny upominek.
Oj działo się działo!!! Trudno to wszystko opisać. Myślę, że Święto „Żyjmy w harmonii” długo zostanie w pamięci całej społeczności szkolnej.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami tego dnia, dziękujemy naszym zaproszonym gościom za bezinteresowną chęć aktywnego uczestnictwa w naszej imprezie, uczniom za dyscyplinę i wspólną dobrą zabawę, dziękujemy Rodzicom za wsparcie i humor, dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tego święta!!!