logefes

logefes

logefes

logefesSzkoła Podstawowa nr 3
im. Marii Skłodowskiej - Curie w PolicachMam talent

Stanisław Staszic powiedział: „Talent jest to kawałek szlachetnego, lecz surowego metalu. Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nadaje”. Ponieważ nasza szkoła to zagłębie niezwykle utalentowanych uczniów, 22 kwietnia, w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbył się pokaz talentów uczniowskich. Chętni uczniowie z klas I-VI mieli okazję zaprezentować swoje pasje i zainteresowania, a przede wszystkim swój – często „ukryty” potencjał uzdolnień. Rodzice, grono pedagogiczne oraz uczniowie mogli na żywo podziwiać rodzime talenty.
Galę rozpoczęto występami zespołu ludowego „Policzanie”. Tańczyli uczniowie z klasy IIIb i IIIB. Na scenie gościł również zespól taneczny „Impuls” w którym tańczą między innymi wspaniałe, wesołe, odważne i utalentowane dzieciaki z naszej szkoły. Swój popis artystyczny dała absolwentka naszej szkoły - Paulina Woźniak, która dostała się do eliminacji popularnego programu You Can Dance. Prezentacje uczniów z naszej szkoły były różnorodne, kolejno wystąpili:
 1. Nikodem Wysocki z klasy IVa - recytacja
 2. Julia Tarnowska, Natalia Klauze , Laura Domżalska , Iza Wilk z klasy Vc - taniec nowoczesny
 3. Julia Siemianowska z klasy IVd - recytacja
 4. Emilia Trojanowska z klasy IIIb - gra na skrzypcach
 5. Sandra Czajkowska z klasy IIIb - śpiew
 6. Tymoteusz Kuciemba - gra na fortepianie
 7. Wiktoria Pietrzyk z klasy IIIb - taniec towarzyski
 8. Bartek Jabłoński z klasy IIIb - gra na gitarze
 9. Maja Świder z klasy IVc - śpiew
 10. Marek Żelazowski z klasy VIa - gra na akordeonie
 11. Weronika Kozioł z klasy VC - prezentacja o jeździe konnej
 12. Małgorzata Berezińska z klasy Va - taniec baletowy
 13. Przemek Matera z klasy IIIc - gra na gitarze
 14. Natalia Zaborniak z klasy IIIb - śpiew
 15. Czarek Siwek z klasy IVa - gra na gitarze
Dzień, taki jak ten, pokazał, ileż to talentów drzemie w dzieciach oraz jak wiele musiały dać z siebie, by osiągnąć tak wspaniałe efekty. Warto więc stwarzać okazje, by młodzi ludzie mogli rozwijać umiejętności, realizować swoje pasje, a potem prezentować je innym, gdyż szczery podziw i oklaski są najlepszą nagrodą za całoroczną, wytężoną pracę. Żałujemy, że nie wszyscy zdolni uczniowie mieli szansę pokazać swoje umiejętności. Mamy nadzieję, że za rok będą mieli okazję zaprezentować swoje pasje i zdolności. Wszystkim uczestnikom tegorocznej imprezy gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu nieprzeciętnych zdolności.

Tekst: Marzena Sękowska
©2001-2015