W poniedziałek 30 marca 2015 r. w naszej szkole odbył się kiermasz ozdób wielkanocnych wykonanych przez uczniów klas młodszych.
Dzieci pod okiem swoich wychowawczyń wykonywały przeróżne stroiki, wianki, pisanki, zwierzaczki itp. Do prac wykorzystywały tekturę, styropian, kolorową bibułę, wycinanki, masę papierową, naturalne gałązki i rośliny. Podczas kilku godzin działań plastycznych ćwiczyły sprawności manualne, poznając nowe i często niełatwe techniki plastyczne.
Małym artystom trudno było rozstać się z własnymi dziełami, stąd kupujący wywodzili się w głównej mierze spośród rodziców dzieci.
Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób – 2122,13 zł zostały przekazane na potrzeby hospicjum stacjonarnego w Tanowie.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za zakup ozdób podczas kiermaszu. Wsparliście w ten sposób szczytny cel oraz pokazaliście swoim pociechom, w jaki sposób można pomagać innym.

Tekst: Iwona Zioło