Finał recytatorskich zmagań

Powiatowy Konkurs Recytatorski ogłoszony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Policach już za nami. Było nastrojowo, emocjonalnie, a czasem zabawnie. W tym roku, z okazji 110 rocznicy urodzin Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, recytatorzy zostali poproszeni o zaprezentowanie wierszy tego poety.
Na konkurs zgłosiło się 18 uczestników ze szkół podstawowych powiatu polickiego. Przesłuchania odbyły się w wiosennej scenerii. Na ocenę jury miały wpływ następujące czynniki: dobór wiersza dostosowanego do wieku dziecka, dykcja i wyrazistość, wyrażanie emocji, tempo, siła głosu oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczestnicy zaskoczyli jurorów wysokim poziomem prezentacji.
Naszą szkołę reprezentował Nikodem Wysocki z klasy IVa, który recytował wiersz "Śmieszna żaba". Za interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny jury konkursowe przyznało Nikodemowi I miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów konkursu.