(działanie w ramach Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy)

11 marca 2015 r. uczniowie klasy 3a odwiedzili Fitness Club „MultiSolar” w Policach. Najpierw wysłuchali krótkiej prelekcji na temat korzyści zdrowotnych płynących z uprawiania sportu i roli aktywności fizycznej w naszym życiu. Rozmowę z dziećmi poprowadził tata jednej z uczennic pan Robert Standowicz.
Następnie zapoznały się z maszynami do ćwiczeń wytrzymałościowych w sali cardio. Były tu bieżnie, crosy, step, orbitreki, rowery. Dzieci z wielką przyjemnością spróbowały swoich sił, ćwicząc na tych maszynach. Sprawdzały również siłę swoich mięśni na urządzeniach służących do ich treningu. Po sporej dawce ruchu w sali cardio uczniowie obejrzeli salę z wolnymi ciężarami oraz saunę.
Na zakończenie pobytu w Fitness Club „MultiSolar” czekała dzieci wielka atrakcja – możliwość zobaczenia na żywo i dotknięcia młodego pytona tygrysiego o imieniu Czarek.

Tekst: Iwona Zioło