Na przełomie lutego i marca klasa 5c wzięła udział w Nocy z książką zorganizowanej przez panią bibliotekarkę Marzenę Sękowską oraz wychowawczynię Dorotę Materę.
Oto wyróżnione sprawozdania napisane prze dwie uczennice klasy 5c.

Noc z książką
W dniach 28. 02 – 1. 03. 2015 roku klasa 5c pod opieką wychowawczyni i pani bibliotekarki wzięła udział w spotkaniu „Noc z książką” w nowej świetlicy Szkoły Podstawowej nr3 w Policach. Była to nagroda za przeczytanie największej ilości książek w ubiegłym roku szkolnym.
O godzinie 18.00 wszyscy zebraliśmy się przy tylnym wejściu do szkoły i po kilku minutach niecierpliwego czekania weszliśmy do środka. Na wstępie przypomnieliśmy regulamin zachowania, po czym przeszliśmy do zabaw. Wieczór rozpoczęliśmy od gry w „Krzesełka”, którą prowadziły uczennice Natalia i Julia. Zabawa była emocjonująca. Po zaciętej walce ostatecznie wygrał Kuba. Graliśmy również w „Kolory”, „Piłka parzy” i wiele innych. Wspaniale się razem bawiliśmy.
Po tak aktywnie spędzonym czasie zaczęliśmy odczuwać głód. Szybko uprzątnęliśmy świetlicę i poustawialiśmy stoliki. Nadeszła pora posiłku. Po wyśmienitej pizzy mieliśmy chwilę na odpoczynek i przygotowanie materaców do spania. Kolejnym zajęciem było czytanie ulubionych fragmentów z różnych książek oraz oglądanie filmów. Najpierw obejrzeliśmy „E. T.” Stevena Spielberga, jednakże nie wzbudził on zainteresowania. Wszyscy się nudzili, więc postanowiono zmienić go na „Charlie i fabryka czekolady”, który klasa oglądała z większym zaciekawieniem. O godzinie 2.00 większość z nas nadal rozmawiała lub grała na telefonach. Emocje nie pozwalały nam zasnąć. Dopiero godzinę później nastała cisza nocna. Klasa obudziła się około 8.00. Po spakowaniu materaców i śpiworów zjedliśmy śniadanie. Świeże bułki z dżemem i ciepła herbata wszystkim bardzo smakowały.
Niewyspani, ale bardzo zadowoleni rozeszliśmy się do swoich domów. Warto było czytać książki, aby miło spędzić wspólnie czas. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów spotkamy się na „Nocy z książką”.
Tekst: Kasia Zoła

Noc z książką
W dniu 28 lutego 2015 roku cała klasa 5c wraz z wychowawczynią panią Dorotą Materą oraz panią Marzeną Sękowską, naszą bibliotekarką, wybrała się na Noc z książką.
O godzinie 18.00 wszyscy zebraliśmy się przed wejściem do szkolnej świetlicy. Chwilę później przyszła pani woźna i otworzyła nam drzwi. Zabraliśmy przyniesione przez nas materace i śpiwory, weszliśmy do środka. Do dyspozycji mieliśmy dwie sale świetlicy i toalety. Na początku zdjęliśmy kurtki i buty, ułożyliśmy swoje rzeczy do szafek. Pierwszą zabawą ruchową były tak zwane krzesełka. Tę grę prowadziła Natalia. Później było wiele innych zadań ruchowych, między innymi: kolanko, rzucanie pluszakami do kolegów i koleżanek, a także przedstawienie jednego punktu regulaminu metodą pantomimy.
Po intensywnym ruchu przyszedł czas na kolację. Nagle do drzwi zapukał pan z pizzerii. Ten posiłek był bardzo pyszny! Na koniec, dla wyciszenia, pani bibliotekarka zaproponowała nam pewną zabawę. Polegała ona na tym, że każda osoba mówi, jak się nazywa i jakiego książkowego bohatera lubi najbardziej, następnie wszyscy głośno powtarzają.
Po skończonej zabawie nadmuchaliśmy materace i ułożyliśmy się w śpiworach, czytaliśmy fragmenty naprawdę niezłych książek. Po dłuższej chwili zaczęliśmy oglądać filmy, najpierw był „E.T.”, a potem „Charlie i fabryka czekolady”. Długie rozmowy spowodowały, że poszliśmy spać około 3.00 w nocy.
Wstaliśmy o 7.00 rano. Zjedliśmy ostatnie kawałki pizzy. Umyliśmy zęby i przebraliśmy się. Potem mama koleżanki dostarczyła nam bułki i zjedliśmy porządne śniadanie, wypiliśmy herbatę. Następnie zaczęliśmy się pakować i rozchodzić do domów. Było wspaniale. Warto brać udział w takich spotkaniach. Podobało się naprawdę wszystkim.
Tekst: Oliwia Żuk

Wybrane fragmenty innych sprawozdań:

„Bardzo podobała mi się Noc z książką i mam nadzieję, że będzie jeszcze zorganizowana taka atrakcja”. (Oskar Batko)

„Po myciu zębów czekała nas niespodzianka, którą przygotowały panie. Musieliśmy dobrać się w pary, zamknąć oczy i nawzajem robić sobie masaż balonem, w tym czasie pani włączyła uspokajającą muzykę.”
„Był to dla mnie fantastyczny czas spędzony wspólnie z kolegami i koleżankami”. (Dominika Błachowicz)

„Około godziny 3.00 poszedłem spać. Do tej pory rozmawialiśmy i śmialiśmy się”. (Krzysztof Dankiewicz)

„Ta noc była najlepsza w moim życiu. Mam nadzieję, że w szóstej klasie też będą takie noce biblioteczne.” (Laura Domżalska)

„Tak bardzo mi się podobało, że chciałbym, żeby takie spotkanie jeszcze raz się powtórzyło.” (Dawid Figiel)

„Noc z książką bardzo mi się podobała i chciałabym, aby częściej były organizowane takie wydarzenia”. (Amelia Grudzińska)

„Szkoda, że co dwa tygodnie nie ma takiej Nocy z książką. Bardzo mi się podobało” (Natalia Klauze)

„Pani Marzena dała nam zadanie, aby odegrać scenki punktów regulaminu. Każdy miał pomysł, jak to zrobić. Ja z dziewczynami dobrałyśmy się tak, byśmy mogły zagrać grupę uczniów, którzy biegają. Jedna z koleżanek była nauczycielką. Kiwając palcem, pokazała, że tego robić nie wolno.”
„Bułki były dobre, noc udana. Oceniam to spotkanie 10/10. Wszyscy bawili się świetne.” (Weronika Kozioł)

„Poprzez podobne spotkania zżyliśmy się bardziej ze sobą”. (Sandra Lasko)

„To była naprawdę udana noc, nie zapomnimy jej do końca życia”. (Wiktor Minda)

„Na nocy z książką było fantastycznie”. (Marta Szymańska)