(działanie w ramach Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy)

Lekarze oceniają, że na różne dolegliwości związane z kręgosłupem przynajmniej raz w życiu uskarża się nawet 90 proc. ludzi. W większości dolegliwości te nie są wynikiem np. urazów, lecz braku nawyku zachowywania właściwej postawy ciała, nieodpowiedniej diety i stresu. Spięci i niewypoczęci uskarżamy się na ból karku bądź okolicy lędźwi.
W ramach obchodów tegorocznego Święta Szkoły pod hasłem "Żyjmy w harmonii", chętni rodzice i nauczyciele wzięli udział w warsztatach "Ruch dla ciała. Pokarm dla życia. 7 ćwiczeń JOGI dla kręgosłupa. Roślinne probiotyki". Celem spotkania było promowanie zdrowego i harmonijnego stylu życia. Zajęcia poprowadził instruktor jogi i technolog żywienia mgr Adrian Szyszka. Warsztaty skierowane były do osób dla których był to pierwszy kontakt z jogą oraz dla wszystkich tych, którzy chcieli poszerzyć swoją wiedzę i zapoznać się z technikami jogi, skutecznie poprawiającymi kondycję całego ciała. Spotkanie zostało podzielone na trzy części.
W pierwszej części spotkania, prowadzący w formie prezentacji, ogólnie omówił budowę anatomiczną kręgosłupa. Niby wiemy, jak ważny jest dla naszego organizmu kręgosłup, niby rozumiemy, że utrzymuje w sprawności całe nasze ciało, lecz tak naprawdę poświęcamy mu więcej uwagi dopiero wtedy, gdy zacznie boleć. A szkoda, bo pamiętając o paru zasadach, możemy o niego dbać nawet podczas wykonywania codziennych czynności. Co robić, by kręgosłup nie bolał? Na to i inne pytania otrzymaliśmy odpowiedź od prowadzącego w pierwszej części. Natomiast w drugiej części warsztatów pan Adrian Szyszka pokazał nam 7 ćwiczeń jogi dla kręgosłupa. Ostanie pół godziny poświęcone zostało właściwemu odżywianiu oraz probiotykom roślinnym. Uczestnicy mieli okazję zrobić i wypić smaczny koktajl owocowy, z mlekiem ryżowym i probiotkiem. Po prostu pycha...