Dzień św. Walentego - święto zakochanych, przypada na 14 lutego. Tradycja ta wywodzi się ze średniowiecznej Anglii. W Polsce walentynki obchodzimy od kilkunastu lat i cieszą się one coraz większą popularnością, zwłaszcza wśród młodzieży. W tym roku święto przypadło na sobotę, więc nasza szkoła postanowiła uczcić je w piątek 13 lutego. Kilka dni wcześniej Samorząd Uczniowski ogłosił, że na korytarzu głównym znajduje się Skrzynka Amora na walentynkową pocztę. Zainteresowani (czasem oznacza to nieśmiałych) wrzucać mogli do niej kartki z wyrazami sympatii. W piątek, już od samego rana było czuć podekscytowanie wszystkich uczniów. Przechodząc się korytarzem szkolnym słychać było rozmowy o tym kto ile listów dostał i od kogo one są. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, zaczarowani w listonoszy od ósmej rana do późnego popołudnia roznosili pocztę Amora. Wszyscy byli w tym dniu uśmiechnięci i zadowoleni z otrzymanych życzeń.