(działanie w ramach Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy)

Członkowie zespołu na pierwszym spotkaniu opracowali plan działań, wyznaczając sobie zadania do realizacji. Pani Brygida Kryszewska przygotowała narzędzia do przeprowadzenia sondażu wśród uczniów klas starszych na temat preferowanego charakteru karnawałowej imprezy( bal przebierańców czy dyskoteka). Uczennice klasy 5 -Julia Tarnowska i Oliwia Żuk zebrały opinie społeczności klas starszych, które wskazywały na wybór dyskoteki. Dziewczęta wykonały plakat informujący o imprezie, który umieściły na korytarzu szkolnym.
Pani Agata Żuk prowadziła rozmowy z właścicielem Klubu Nauczyciela, ustalając termin, cenę biletów, charakter oprawy muzycznej na imprezę dla klas IV-VI. Pani Agnieszka Sielicka prowadziła rozmowy z managerem Hotelu „ Dobosz” w sprawie organizacji balu przebierańców dla uczniów klas I-III w dwóch turach, wynegocjowując atrakcyjną cenę wstępu. Tata ucznia klasy 1b pan Piotr Ostrowski, zgodził się bezpłatnie zająć ich oprawą muzyczną.
Członkowie zespołu spotkali się 7 stycznia 2015 w sprawie opracowania scenariusza imprez. Ustalono zestaw konkursów, zabaw i tańców integracyjnych. Przydzielono zadania poszczególnym osobom. Panie Monika Michalak i Brygida Kryszewska podjęły się prowadzenia balów przy dużym wsparciu wychowawczyń poszczególnych klas.
Zarówno dyskotekę klas starszych jak i bale klas młodszych można zaliczyć do imprez udanych. Dopisała frekwencja, dobre humory i kreatywność w przygotowaniu kostiumów.

Tekst: Wioletta Krasucka