8 grudnia, uczniowie klasy Id z wychowawczynią - panią Eweliną Landowską i bibliotekarką - panią Marzeną Sękowską wybrali się do Miejskiej Biblioteki w Policach, na przedstawienie pt. ,,Foszek - Czyścioszek".
Jak sam tytuł wskazuje - bohaterowie interaktywnego przedstawienia wskazali widzom sposoby na to, by dzięki dbaniu o własny organizm być zdrowszym i silniejszym. Bohaterem przedstawienia był stworek w którym każde dziecko mogło dostrzec siebie samego. Aktorzy pokazali dzieciom, że foch na buzi i kaprysy, przegrywają z uśmiechem i życzliwością. Udowodnili, że codzienna higiena i dbanie o własny organizm, nie utrudniają życia, ale czynią je łatwiejszym i przyjemniejszym. Wcielając się w role różnych zwierząt zachęcili dzieci nie tylko do oglądania, ale również czynnego udziału w przedstawieniu. Były wspólne tańce i śpiewanie piosenek.
Pełna humoru i śmiechu opowieść, w zabawny sposób wskazała wszystkim drogę, jak wyeliminować zarazki i bakterie z naszego życia.