W tym roku po raz kolejny obchodziliśmy Światowy Dzień Życzliwości. Była to okazja, żeby swoją życzliwość podnieść na nieco wyższy poziom. Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby.
Dzień Życzliwości i Pozdrowień świętowaliśmy w szkole podczas przerw lekcyjnych. Wzięli w nim udział wszyscy: uczniowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi. Na znak protestu przeciwko złości i agresji, wszyscy starali się w tym dniu zaakcentować kolor żółty. Przygotowane zostały specjalne Drzewka Życzliwości, na których przypinano miłe słowa. Na holu i korytarzach pojawiły się sentencje na temat życzliwości. W bibliotece, w specjalnie wyznaczonym, honorowym miejscu każdy mógł wpisać się do Księgi Życzliwości. Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski przygotowali dla wszystkich żółte słoneczka, które miały przypominać nam o dobrych manierach także w dni powszednie .
To jeszcze nie koniec atrakcji: ten dzień, już tradycyjnie umilił nam kiermasz pysznych, owocowych ciast, sałatek i koreczków, a także zdrowych, świeżo wyciskanych soków. Owocowe pyszności sprzedawali uczniowie wraz z rodzicami. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na upominek Mikołajkowy dla wszystkich uczniów oraz na zakup nagród dla uczniów za sukcesy w konkursach. Bardzo dziękujemy rodzicom za włączenie się w akcję szkolną i przygotowanie tak różnych, zdrowych pyszności.
Ideą tego dnia było zachęcenie do spojrzenia na codzienność inaczej: skończyć z narzekaniem i dąsaniem. Nie zapominajmy więc, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty — sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Uśmiechajmy się więc do siebie, pomagajmy sobie, dziękujmy nawet za drobiazgi, okazujmy życzliwość w domu, w szkole, w autobusie czy na ulicy.
Na kolejny Dzień Życzliwości czekać będziemy jeszcze rok . Mamy nadzieję, że choć cząstka z tegorocznego Dnia Życzliwości zostanie w naszych sercach przez ten czas i dłużej.