5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Święto wszystkich fantastycznych bohaterów to dobry pretekst, aby przypomnieć sobie swoich ulubieńców, którzy są nieodzownym elementem dzieciństwa. Bawią, uczą, pomagają poznać prawdę o świecie i życiu, oswajają dziecięce lęki. Czasem stanowią wzór do naśladowania, a czasem pomagają dzieciom rozpoznać zło.
Z okazji święta postaci z bajek bibliotekarki przygotowały gazetkę - wystawkę najpiękniejszych książek z baśniami, które można wypożyczyć w bibliotece szkolnej. Święto bajkowych postaci uczciliśmy również wspólną zabawą, która polegała na przebraniu się za ulubionego bohatera z bajek. W tym dniu pojawiły się w szkole pięknie wystrojone królewny, wróżki, czarownice i różne zwierzęta. Bajkowe postacie towarzyszyły wszystkim, rozweselając, zabawiając i poprawiając humor.