25 czerwca uczniowie klas IV – VI uczestniczyli w zajęciach prowadzonych ratowników WOPR z Goleniowa.
Ratownicy w profesjonalny sposób udzielili uczniom lekcji, jak, dbając o własne bezpieczeństwo, pomóc poszkodowanemu, m.in., w jaki sposób wezwać pomoc, co zrobić, gdy poszkodowany jest nieprzytomny, jak wykonuje się resuscytację albo kiedy i jak ułożyć ofiarę w bezpiecznej pozycji. Każdy uczeń miał możliwość przećwiczyć (wg instrukcji) kolejne etapy pierwszej pomocy.
O tym, jak ogromne znaczenie ma umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, nikogo przekonywać nie trzeba. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat oswajać uczniów z ideą pomagania i skupić się na praktycznych umiejętnościach.
Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii.