Wakacje to czas zabawy i wypoczynku dzieci i młodzieży na koloniach, obozach czy wczasach rodzinnych. Właściwe zachowanie się i przestrzeganie zasad szeroko rozumianego bezpieczeństwa, w tym bezpieczeństwa pożarowego jest gwarancją spokojnego pobytu oraz uniknięcia sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu.
25 i 26 czerwca w naszej szkole w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” strażak z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie poprowadził prelekcje w klasach I – III. Funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej przedstawił dzieciom jak bezpiecznie korzystać z kąpielisk, jak należy się zachować na drodze podczas jazdy rowerem czy podczas pieszej wycieczki do lasu. Strażak udzielał również porad jak należy się zachowywać w obecności agresywnych owadów, czy kiedy zauważymy żmiję. Ponadto omówił i przedstawił w praktyce zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i użytkowania numerów alarmowych.
Dzieci z dużym zaangażowaniem wysłuchały wszelkich rad, zadając przy tym mnóstwo pytań. Na zakończenie strażak życzył dzieciom, aby bezpieczny wypoczynek dostarczył im wiele radości i uśmiechu oraz był okazją nabrania sił do kolejnego roku szkolnego.

Tekst: E. Landowska