3 czerwca 2014r. uczniowie klas IV – VI obejrzeli przedstawienie profilaktyczne pod tytułem „Na ratunek!”, które przygotowała klasa V „c” wraz z wychowawczynią p. Krystyną Wilińską i pedagogiem szkolnym – Moniką Fryszkowską.
Inscenizacja cieszyła się dużym zainteresowaniem, gdyż poruszała istotne i ważne problemy, z którymi na co dzień spotykają się dzieci i młodzież. Celem przedstawienia było przypomnienie kluczowych zasad zachowania w szkole i poza nią, których przestrzeganie może ustrzec przed różnymi pokusami, negatywnymi i agresywnymi zachowaniami. Aktorzy zachęcali widzów do refleksji nad swoim postępowaniem, dokonywanymi wyborami, a także życzyli dość siły i odwagi by zmieniać na lepsze to, co nie zawsze właściwe, przypominając, że „Wszystko można zacząć od nowa. Jutro jest zawsze wolne od błędów”.

Tekst: M. Fryszkowska