29 maja klasa 4b pod opieką wychowawczyni Pani Teresy Jedziny i opiekunki SU Pani Marzeny Sękowskiej, była na wycieczce w Zakładzie Przemysłu Spożywczego "Dobosz" w Trzebieży.
Firma produkcyjna „Dobosz” jest firmą rodzinną działającą na rynku od 20 lat Z biegiem lat intensywnie rozrastała się, powiększając swoje moce przerobowe o coraz to nowsze linie produkcyjne. Dziś firma „Dobosz” jest nowoczesnym przedsiębiorstwem produkcyjnym, w którym zatrudnienie znajduje 300 osób.
W drzwiach fabryki przywitała dzieci Pani Irena Gawryszak, która jest pracownikiem firmy i podczas wizyty opowiadała wiele ciekawostek dotyczącej produkcji cukierków. Na hali produkcyjnej dzieci poznały tajniki przygotowania słodkich pyszności takich jak: Krówki orzechowe, Mleczko baton, Galaretka w czekoladzie, Galaretka w cukrze, Śliwka w czekoladzie i Trufla nadziewana. W trakcie wycieczki uczniowie mogli próbować wszystkich słodyczy, a na zakończenie każdy uczestnik otrzymał torebkę cukierków.
Nie jest tajemnicą, że zjedzenie choć kosteczki czekolady sprawia, że stajemy się szczęśliwsi, dlatego słodka wycieczka pozwoliła uczniom z klasy z 4b przetrwać deszcz i wiatr, zwiedzić Port Jachtowy w Trzebieży, pograć w piłkę i w dobrych nastrojach wrócić do Polic.
Wycieczkę do Zakładu Przemysłu Spożywczego „Dobosz” wygrała klasa 4b w konkursie fotograficznym pt: „Emocje w obiektywie”, a organizatorem wycieczki był Samorząd Uczniowski.

Tekst: M. Sękowska