12 maja, z okazji Tygodnia Bibliotek, klasa 3a wzięła udział w spotkaniu autorskim z pasjonatem i znawcą Pomorza Zachodniego, panem Wrzesławem Mechło. Pan Wrzesław jest propagatorem dziejów naszego regionu, fotografikiem, autorem książek historycznych , marynistycznych, przyrodniczych, serii książeczek dla dzieci "Wędrówki z Gryfikiem" oraz znakomitych przewodników po wybrzeżu i całym regionie zachodniopomorskim.
Spotkanie odbyło się w Miejskiej Bibliotece w Policach. Pan Wrzesław błyskawicznie nawiązał ciepły i serdeczny kontakt z dziećmi. Było dużo śmiechu i zabawy. Pisarz opowiadał bardzo odległą historię Polic i okolic naszego miasta. Po części prezentacyjnej uczniowie mogli zadawać pytania, a on na nie wyczerpująco odpowiadał. W końcowej części spotkania pan Mechło podpisywał uczniom książki, które wcześniej mieli możliwość zakupić. Uczniowie klasy 3a podziękowali za miłe spotkanie piękną wiązanką kwiatów. Być może Wrzesław Mechło jeszcze do nas zawita. Warto podkreślić wartość wychowawczą spotkań z osobami zasłużonymi dla rozwoju regionu – to najciekawsze lekcje patriotyzmu, w czasie których kształtujemy postawy prospołeczne i uczymy szacunku dla swojej „Małej ojczyzny”.

Tekst: M. Sękowska