W dniu 9 maja 2014 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym i po raz piąty z rzędu zwyciężyli. W tym roku, zgodnie ze zmianami w Regulaminie Turnieju, szkoły podstawowe reprezentowały czteroosobowe drużyny (2 chłopców i 2 dziewczynki). W skład drużyny SP nr 3 weszli: Magdalena Łabecka z 5c, Wiktor Tomanek z 6c, Paulina Zaborniak z 5a, Adam Żelazowski z 6b oraz Marek Żelazowski z 5a (zawodnik rezerwowy).
Adam Żelazowski zajął 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej, a tuż za nim uplasował się Wiktor Tomanek.
Podczas eliminacji powiatowych uczniowie zdobywali punkty za test pisemny sprawdzający wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego. Na terenie SOSW nr 1 dla DNR w Policach czekały na zawodników - rowerowy tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego, a w salach lekcyjnych wytypowani przedstawiciele każdej drużyny udzielali pomocy przedmedycznej w pozorowanym wypadku.
Wszystkie konkurencje wymagały od uczniów dużej wiedzy i umiejętności praktycznych. Rywalizacja wśród szkół podstawowych była bardzo zacięta, a poziom wiedzy wysoki.