Przedszkolaki z wizytą w klasie 3d

14.04 2014 r. klasa 3 d gościła w szkole siedmiolatki z Przedszkola Publicznego nr 5 w Policach oraz ich wychowawczynię p. Jolantę Nowak.
A. Żuk(wychowawca klasy 3 d), wykorzystując różne metody aktywizujące, starała się przybliżyć zarówno przedszkolakom, jak i uczniom zwyczaje i tradycje wielkanocne.
Dzieci rozwiązywały zagadki, krzyżówkę, „piekły ciasto”(masażyk), liczyły, a także rozwiązywały zadania na komputerze (składały wyrazy z sylab, wyszukiwały różnice na obrazkach). W czasie przerwy aktywnie uczestniczyły w zabawie ruchowej. Bardzo zaangażowały się w wykonanie wielkanocnego zajączka techniką orgiami.
Wspólne zajęcia zakończyły się quizem sprawdzającym znajomość zwyczajów i tradycji wielkanocnych.
Dziękując za wspólną naukę i zabawę, przedszkolaki wręczyły starszym kolegom słodkie upominki, a wychowawczyni ładny stroik wielkanocny.
Wizyta pozwoliła gościom poznać szkołę, w której część z nich w przyszłym roku szkolnym rozpocznie naukę.

Tekst: A. Żuk