"Naprawdę silny jest ten,
to potrafi połamać całą tabliczkę czekolady
i zjeść tylko jeden kawałek"
Judith Viorst

DUŻA PRZYJEMNOŚC W MAŁYM KAWAŁKU

W tym roku Dzień Czekolady obchodziliśmy 14 kwietnia. Jest to uwielbiane na całym świecie święto i trudno się dziwić temu szaleństwu – w końcu czekolada bardzo długo czekała na światowe odkrycie. Co prawda, specjalnym napojem czekoladowym rozkoszowali się już Majowie i Aztekowie, ale ziarna kakaowca dopiero w XV wieku przywiózł do Europy Krzysztof Kolumb z jednej ze swoich wypraw. Minąć musiało kilkaset lat, zanim w Niemczech powstała pierwsza tabliczka czekolady. Co więcej, oprócz tego, że jest pyszna, czekolada spożywana w umiarkowanych ilościach może również mieć pozytywny wpływ na zdrowie. Badania wskazują, że substancje zawarte w czekoladzie pozytywnie wpływają na układ krążenia i pracę mózgu. Z okazji tego słodkiego święta, Samorząd Uczniowski z opiekunką i pedagogiem szkolnym przygotował dla nas niespodziankę w postaci czekoladowych cukierków, które zafundował Pan Daniel Dobosz - właściciel Zakładu Produkcji Spożywczej "Dobosz" w Trzebieży. Dzięki obchodom tego święta wszyscy uczniowie znają historię czekolady, wiedzą, że jest smaczna, ale nie można się nią objadać. Obchodząc Święto Czekolady, nieco szerzej nawiązaliśmy do zagadnień uczuć i emocji, zachęcaliśmy do stałego rozwijania i pielęgnowania w sobie serdeczności i otwartości dla innych. Chętne klasy wzięły udział w konkursie fotograficznym pt: "Emocje w obiektywie". Konkurs zostanie rozstrzygnięty w maju.

Tekst: M. Sękowska