13 marca 2014 r. pierwszoklasiści zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników szkoły.
W bibliotece szkolnej nasi starsi miłośnicy książek z klasy IVc i Vc przygotowali przedstawienie pokazujące jak powstaje książka, jak należy właściwie ją użytkować.
Pierwszoklasiści znali większość bohaterów bajek i baśni, którzy się przed nimi zaprezentowali, co oznacza, że sami już czytają lub czytają im rodzice.
Warto czytać, ponieważ dzięki temu możemy wzbogacić słownictwo, poprawić ortografię i pamięć. Czytanie rozwija naszą wyobraźnię i pozwala spojrzeć na świat z innej strony. Niektórzy czytając jakąś fascynującą książkę utożsamiają się z jej bohaterem i przeżywają w wyobraźni jego przygody.
Zachęcamy naszych nowych czytelników do częstego korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Mamy książki również dla dzieci, które nie znają jeszcze wszystkich liter np. dwuznaków.