„Ferie z Wolni od…”

17 i 18 lutego 2014 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu organizowanym w ramach Programu „Wolni od…”, który jest realizowany przez pedagogów szkolnych Gminy Police.
Do spotkania doszło na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach. Wspólna zabawa m. in. w kalambury zaowocowała integracją młodzieży z dwóch szkół. W tym dniu rozmawialiśmy z dziećmi na temat „komunikacji bez przemocy” – koncepcji stworzonej przez amerykańskiego psychologa Marshall’a Rosennberga. Odwołuje się w niej do symboli zwierząt. Twierdzi on, że we współczesnym świecie ludzie zazwyczaj komunikują się za pomocą języka żyrafy i szakala. Na zakończenie poniedziałkowego spotkania odbył się seans filmowy, podczas którego wspólnie obejrzeliśmy film „Iluzja”.
Niewątpliwie atrakcyjniejszym okazał się drugi dzień, w czasie którego odbyła się wycieczka do Szczecina celem zobaczenia Stadionu Pogoni Szczecin. Dzięki uprzejmości Pana Dariusza Dalke – fizjoterapeuty Pogoni Szczecin, mieliśmy możliwość obejrzenia nowego budynku wraz z szatniami i pomieszczeniami do odnowy biologicznej, masażu i rehabilitacji. Ponadto obserwowaliśmy trening piłkarzy, a tuż po nim uczniowie zbierali autografy i robili sobie pamiątkowe zdjęcia z zawodnikami Pogoni Szczecin.
Tekst: Pedagog szkolny: Monika Fryszkowska