Walentynki w naszej szkole.

"Święty Walenty"

autor: Julia Siemianowska kl. IIID

Droga dziewczynko,
Hej Ty kolego!
Czy wiecie, że zbliża się
Dzień Walentego?!

Amor miłości już oczekuje
I serca z papieru improwizuje.
Czy one są żółte, a może czerwone?
Na pewno nie jedno będzie skradzione.

Kupidyn pomału juz wariuje
I listy miłosne redaguje.
Jedne sa szczere, te drugie rymują,
Ale młodych uczucia za to szachują.

Walenty z góry sie podśmiechuje,
Zakochanych całusami obdarowuje.
Rozdaje róże, dzieli bombony
Tak aby każdy był zadowolony.

A zatem dziewczynko
I Ty kolego!
Nie martwcie sie tym
I bawcie sie na całego.

14 lutego świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski oraz biblioteka szkolna. Już od rana panował u nas specyficzny nastrój, można było zaobserwować zwiększoną ilość czerwonych serduszek oraz uroczystą dekorację. Rada Samorządu Uczniowskiego zorganizowała w tym dniu specjalną Pocztę Amora, aby można było przekazać walentynkowe życzenia. Każdy uczeń z niecierpliwością oczekiwał dostarczenie mu Walentynki od tajemniczego wielbiciela. Szkolni listonosze nie narzekali na brak pracy. Nie zabrakło wyrazów sympatii pod adresem Dyrekcji Szkoły, nauczycieli i wychowawców.
Samorząd szkolny ogłosił również konkurs na SERCE WALENTYNKOWE, które można było wykonać techniką dowolną. Torbę cukierków wygrała klasa IIA, wyróżnienia otrzymały klasy: 2C,3C, 4A,4B,4C,5C,5B,6A,6B.
W konkursie na przysłowie, wiersz lub rymowankę WALENTYNKOWĄ został wyróżniony wiersz Julii Siemianowskiej z klasy IIId, która jako jedyna z całej szkoły miała ochotę pobawić sie rymami.
Walentynki przyniosły społeczności szkolnej wiele radości. Ta nowa tradycja ma wielu zwolenników w naszym gronie.
Tekst: M. Sękowska