W dniu 25.01.2014 r. odbył się XI Noworoczny Turniej Gier i Zabaw Ruchowych Szkół Podstawowych o Puchar Burmistrza Polic. Organizatorem imprezy był Wydział Oświaty i Kultury Urzędu Miejskiego w Policach oraz UKS „Trójka”, Klub Olimpijczyka „Trójka” i 16-11 Środowiskowy Hufiec Pracy w Policach, których członkowie organizowali i sędziowali te zawody. Gospodarzem natomiast, jak co roku, była Szkoła Podstawowa nr 8 w Policach, która udostępniła swoją salę gimnastyczną. Turniej otworzył Z-ca Burmistrza Polic Paweł Mirowski, który życzył wszystkim zawodnikom udanej rywalizacji sportowej w duchu fair play.
Zawody polegały na rywalizacji w poszczególnych rocznikach od klasy I do VI. W skład drużyny wchodziło 5 dziewcząt i 5 chłopców z każdego rocznika, czyli reprezentacja szkoły liczyła 60 zawodników. Każdy rocznik rywalizował w 4 wyścigach rzędów, co daje 24 konkurencje dla całej reprezentacji szkoły. W sobotnim turnieju, gdzie uczestniczyło 5 szkół, startowało 300 uczniów. Po zaciętej, pasjonującej rywalizacji, klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
I miejsce SP nr 8 w Policach,
II miejsce SP w Niekłończycy
III miejsce SP nr 3 w Policach,
IV miejsce SP nr 1 w Policach,
V miejsce SP w Trzebieży.
Uśmiech na twarzach dzieci, ich rozpromienione rywalizacją buzie przynoszą wiele satysfakcji im samym, ich nauczycielom oraz organizatorom imprezy. Po raz kolejny ogromna rzesza uczniów w sportowy, aktywny ruchowo sposób spędziła swój wolny czas, co potwierdza sens organizowania takich imprez. Wszystkie uczestniczące w turnieju szkoły otrzymały dyplomy i puchary, a wszyscy zawodnicy słodycze i napoje ufundowane przez Burmistrza Polic.
Dodatkową atrakcją, która przyniosła wiele emocji i radości była loteria fantowa, w której udział wzięli wszyscy uczestnicy gier i zabaw. Wylosowane super nagrody wręczali Z-ca Burmistrza Polic Paweł Mirowski, naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Witold Stefański oraz dyrektorzy szkół uczestniczących w Turnieju.
Imprezę zakończyło kolejne już pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników imprezy.