13 grudnia 2013 r. liczna grupa rodziców uczniów klasy VIa uczestniczyła w zajęciach języka polskiego, podczas diagnozowania umiejętności pisania wybranych form użytkowych: życzeń, zaproszenia, podziękowania i przeprosin.
Uczniowie pracowali w 4-osobowych grupach. Kolejno prezentowali przygotowane w domu scenki związane z wydarzeniami lektury Ch. Dickensa pt.: „Opowieść wigilijna”, które stanowiły wprowadzenie do pracy nad prezentowaną formą.
Niezwykle istotną sprawą podczas tego typu pracy jest znajomość charakterystycznych cech każdej z form wypowiedzi, co za każdym razem uczniowie przypominali. Natomiast po zakończeniu pracy jeszcze ważniejsza okazała się umiejętność samooceny pracy zgodnie z kryteriami. O czuwaniu nad ortografią i interpunkcją już nie wspomnę.
To niełatwe zadanie w większości uczniowie wykonali prawidłowo. Z ortografią też nieźle sobie poradzili.
Życzymy im wytrwałości w dalszej pracy nad wyćwiczeniem wszystkich form wypowiedzi pisemnych.
P.S.
Przypominam tylko, że sprawdzian po szóstej klasie i szkoła gimnazjalna zbliżają się wielkimi krokami.