13 grudnia 2013 r. rodzice uczniów klasy IIa skorzystali z możliwości obserwacji swoich pociech podczas pracy nad doskonaleniem jednej z najtrudniejszych umiejętności, jaką jest uważne słuchanie i ciche czytanie ze zrozumieniem.
Drugoklasiści słuchali lektora, nauczyciela, muzyki, czytali tekst pt.: „Choinka” i dzięki odpowiedniemu wsparciu (kartom pracy, możliwości samooceny i samorefleksji nad własną pracą) za każdym razem, z coraz lepszym skutkiem wykonywali kolejne zadania. W efekcie wszyscy uczniowie wybrali właściwą choinkę i w większości zaprezentowali wszystkie elementy jej towarzyszące. Kiku chłopców zapomniało tylko o kokardach. Bo kokarda w dzisiejszych czasach to już niełatwa sprawa.
Jakież te dzieci są pracowite, grzeczne i uważne.

Tekst: R. Maruszewska