10 grudnia 2013 r. uczniowie klasy IVc zmagali się w obecności rodziców z trudnym zagadnieniem, jakim jest przygotowanie się do opisu postaci bliskiej osoby. Czwartoklasiści z zapałem rozgryzali od czego by tu zacząć, jak rozwinąć i na czym skończyć, aby wyczerpać temat. Gromadzenie słownictwa zabrało resztę zajęć, kończyć trzeba było w domu. Nie lada problemem było określenie koloru oczu ukochanej cioci z Australii, których na zdjęciu nie za bardzo było widać. Na następnej lekcji zebrawszy wszystko do ładu poradzili sobie z „problemem”. Trzeba przyznać, że to strasznie żmudna praca, ale jakże ważna umiejętność do wyćwiczenia.
Nasze czwartaki to niezwykle zdolne, pomysłowe i dociekliwe dzieci. A wytrwałości w pracy to my ich już wspólnie z rodzicami nauczymy.
Tekst: R. Maruszewska