9 grudnia 2013 r. rodzice uczniów klasy IIId obserwowali swoje pociechy podczas zajęć poświęconych rodzinie. Wszyscy uczniowie w tej klasie w wieku 6 lat rozpoczęli naukę w klasie pierwszej. Praca grupowa to jest ta forma współpracy, w której czują się najlepiej. Wspólnie zbudowali domy przypisując każdej cegle ważną cechę rodziny. Ośmiolatki jasno nazywają uczucia jakie towarzyszą ich rodzinom: bezpieczeństwo, miłość, smutek, szacunek, złość, radość … Chociaż z rodzeństwem nierzadko wchodzą w konflikty, to sama myśl o siostrze czy bracie wywołuje uśmiech na twarzy. Na wykonanych przez siebie znakach podkreślających wyjątkowość ich rodzin znalazły się: wspólne spacery, wspólne posiłki, wspólne wyjazdy, zabawa, uśmiech, radość, porządki, wspólne Boże Narodzenie, gry na komputerze … To szczęściarze.

Tekst: R. Maruszewska