5 grudnia 2013 r. uczniowie klasy III a (14 – ośmiolatków i 10 –dziewięciolatków), pisali listy do św. Mikołaja. Poza tym, że jak większość dzieci w Polsce marzą o telefonach, smartfonach i tabletach, okazało się, że dobrze widzianym prezentem byłby także Furby - zabawka interaktywna oraz młodszy brat. Działaniom uczniów przyglądali się licznie przybili rodzice. Byli pod wrażeniem swoich pociech, którzy m.in. doskonale przekazali ideę przepięknego wiersza E. Waśnikowskiej „List do św. Mikołaja”, a następnie z głębokim przejęciem wypowiadali prośby do św. Mikołaja dotyczące ważnych spraw dla ich bliskich. Każdy uczeń po odczytaniu napisanego przez siebie listu, zaadresował kopertę, nakleił znaczek i wrzucił go do skrzynki pocztowej. Teraz wszyscy z niecierpliwością czekają na święta i oczywiście na Mikołaja.
Tekst: R. Maruszewska