10 października 2013 roku klasa IIa wzięła udział w spotkaniu autorskim z Panią Urszulą Kozłowską, która przyjechała na zaproszenie Miejskiej Biblioteki w Policach.
Pani Urszula Kozłowska jest autorką książek i książeczek dla najmłodszych. Tworzy bajki, baśnie, spisuje legendy, a wszystko to najczęściej wierszem. Większość jej dzieł: „Kto to taki? Zwierzaki", „Dobre maniery kaczuszki Kasi", „Bajeczki o zwierzątkach. Wielka księga", „Ciekawski kotek” ukazało się staraniem Wydawnictwa Wilga.
Urszula Kozłowska jest wszechstronną autorką twórczości dla dzieci. Utwory napisane przez poetkę urzekają pomysłowością i poczuciem humoru. W zbiorach Pani Urszuli Kozłowskiej znajdziemy wierszyki „łamiące języki", które są doskonałym ćwiczeniem językowym oraz sprawdzianem umiejętności recytatorskich dzieci. Bohaterami bajek i wierszyków autorstwa Pniu Urszuli są często zwierzęta, które bardzo przypominają dzieci, mają takie same zainteresowania i problemy.
Uczniowie klasy IIa z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali niesamowitych opowieści autorki o jej książkowych bohaterach i zadali cały ogrom pytań. Pisarka swoim zabawnym podejściem zachęciła dzieci do czytania, a nawet pisania książeczek.
Spotkania na żywo są najlepszą promocją książek i czytelnictwa!