9 października 2013r. uczniowie klas III i IV uczestniczyli w spektaklu kabaretowo – interaktywnym pt. „Sieciaki” przedstawionym przez Zespół Teatralny – Grupa T z Torunia.
Widowisko powstało we współpracy z „Fundacją Dzieci Niczyje”, twórcą oraz pomysłodawcą serwisu „Sieciaki” propagującego bezpieczeństwo dzieci w sieci. W spektaklu poruszono problem cyberprzemocy. Prześladowanie przez Internet jest szczególnie groźne dlatego, że poniżające materiały są dostępne w krótkim czasie dla wielu osób i pozostają w sieci na zawsze.
Bohater przedstawienia - Żółwik Florek natrafia na kompromitujące go zdjęcie umieszczone w Internecie, pod którym na dodatek widnieje mnóstwo obraźliwych komentarzy. Żółwik jest zrozpaczony. Z pomocą swojej przyjaciółki Malwiny stara się dociec, kto jest sprawcą tego okrutnego czynu. Malwina i Florek wyruszają na poszukiwanie Wiedźmy Plotki, sądząc że być może będzie wiedziała kto kryje się za tym aktem agresji. Zwariowana czarodziejka informuje bohaterów o istnieniu drużyny Sieciaków- grupy super zdolnych dzieciaków świetnie znających zasady bezpiecznego poruszania się po Sieci.
Przedstawienie oprócz walorów edukacyjnych stworzyło zarazem uczniom niepowtarzalną okazją do bezpośredniej zabawy z aktorami. Niespodzianką dla widzów była nauka zumby.
Niewątpliwie taka forma przekazu uatrakcyjniła zagadnienia omawiane z dziećmi dotyczące m. in.: cyberprzemocy, bezpieczeństwa w Internecie, zdrowego stylu życia czy profilaktyki uzależnień.