Dziś rozpoczął się nowy rok szkolny 2013/2014. Rok ten będzie "Rokiem szkoły w ruchu" - Minister Edukacji Krystyna Szumilas napisała:
"Ucząc się i pracując nie zapominajcie o tym, jak ważnym dla sukcesów w nauce jest ruch. Aktywność fizyczna sprzyja koncentracji i zapamiętywaniu, wpływa na stan zdrowia i samopoczucie. Wykorzystujcie możliwości, jakie daje wam szkoła, samorząd, kluby sportowe i turystyczne. Oprócz regularnego uczestnictwa w obowiązkowych lekcjach wychowania fizycznego bawcie się i rywalizujcie w zawodach i grach sportowych, spacerujcie, pływajcie, jeździjcie na rowerze".
Każdy rodzaj ruchu sprzyja zdrowiu, a udział w zawodach i rywalizacji kształtuje charakter, wytrwałość, uczy współdziałania w zespole i wyrabia nawyk dbania o własne zdrowie.
Zwracając się do uczniów minister zaznaczyła, że inicjatywa "Roku szkoły w ruchu" pomoże uczniom odkryć nowe możliwości i zaszczepi w nich zainteresowanie aktywnością fizyczną.
O godz. 11.00 rok szkolny rozpoczęli uczniowie klas pierwszych. Przywitali ich krótkim programem artystycznym uczniowie klasy 5 a.

Wszystkim uczniom szkoły życzymy wielu sukcesów na miarę swoich możliwości.