Warsztaty detektywistyczne – czyli spotkanie autorskie z Dariuszem Rekoszem.

W ramach współpracy biblioteki szkolnej z biblioteką miejską, 26 kwietnia klasa VIb wzięła udział w spotkaniu autorskim z Dariuszem Rekoszem. Organizatorem spotkania z pisarzem była Biblioteka Miejska w Policach.
Podczas spotkania autor opowiadał o swojej przygodzie z pisaniem książek. Z zawodu informatyk, zaczął tworzyć w 2005 roku. W swoim życiu zawodowym był nauczycielem informatyki i sędzią piłkarskim, uwielbia różnego rodzaju konkursy, występował w teleturnieju „Jeden z 10".
Dariusz Rekosz jest autorem powieści sensacyjnych dla młodych czytelników (seria „Czarny Maciek”), a także cyklu słuchowisk radiowych dla dzieci i młodzieży, pod wspólnym tytułem „Detektywów para – Jacek i Barbara”, emitowanych w Polskim Radiu Bis. Pisarz jest również autorem książki „Szyfr Jana Matejki” będącej polską parodią „Kodu Leonarda da Vinci”. Został Honorowym Ambasadorem Literatury Dla Dzieci i Młodzieży, Kampanii Mama, Tata &... Myself? Jest także laureatem dorocznej nagrody (2010) za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury, przyznanej przez Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza. Jego książka - "Detektywów para - Jacek i Barbara. Tajemnicza szafa" - uzyskała tytuł Najlepszej Książki na Lato 2012, w kategorii „Dla Dzieci", w plebiscycie internetowym portalu Granice.pl.
W powieściach Dariusza Rekosza charakterystyczne jest to, że na bazie autentycznego miejsca powstaje nieautentyczna historia, tak wymieszana, że trudno zidentyfikować, co jest prawdziwe, a co wymyślone.
Podczas warsztatów uczniowie nauczyli się kilku metod szyfrowania, ale przede wszystkim poznali nowego, ciekawego człowieka i na pewno będą się starali zapoznać z jego twórczością, bo zapowiedzi książek pana Rekosza wydały się bardzo ciekawe.
Jego najnowsza książka „Pocztówka z Toronto” znajduje się w bibliotece szkolnej, (uwaga!!!) z dedykacją dla uczniów SP3 oraz autografem autora. Serdecznie zapraszam do czytania.