W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie klas I - III realizowali projekt "Bezpieczny Internet". Wszystkie działania związane z tym tematem zmierzały do uzyskania wskazówek: jak mądrze i efektywnie korzystać z Internetu i jakich zasad przestrzegać.
Uczniowie zdobywali 7 stopni wtajemniczenia i dołączyli do drużyny Sieciaków podczas kursu on-line "Bezpieczny Internet". Samodzielnie i przy wsparciu rodziców dzieci pisały wierszyki, rymowanki dotyczące bezpiecznego korzystania z komputera i Internetu. Projektowały logo "Bezpiecznego Internetu". Uczestniczyły w tworzeniu rankingu bezpiecznych i ciekawych stron internetowych. Klasy wspólnie opracowały plakaty i gazetki propagujące zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Zaprojektowały ciekawe gry planszowe, które mogą być inspiracja dla twórców gier komputerowych.
12 marca na sali gimnastycznej nastąpiło podsumowanie projektu. Uczniowie pełną piersią i biegłą znajomością tekstu zaśpiewali piosenkę pt. "Wynalazki", wykazali się dużą wiedzą z zakresu bezpiecznych zachowań w Internecie oraz świadomością zagrożeń.