I etap konkursu "W świecie poezji i prozy"

W dniach 25 - 27 lutego odbył się I etap konkursu recytatorskiego klas I-VI pod hasłem „Świat poezji i prozy”. Konkurs cieszył się jak zawsze ogromną popularnością wśród najmłodszych uczniów. W konkursie wzięło udział 93 uczestników. Celem konkursu jest popularyzacja szeroko rozumianej kultury słowa, promowanie polskiej poezji oraz literatury dziecięcej wśród dzieci , uwrażliwienie na piękno poezji, a także nabywanie doświadczenia przez dzieci w wystąpieniach publicznych. Przesłuchania odbyły się w bibliotece szkolnej. Każdy uczestnik z młodszej grupy wiekowej ( klasy I-III) recytował dowolny wiersz Juliana Tuwima. Natomiast uczniowie z klas IV-VI zaprezentowali fragment wybranej przez siebie prozy. Komisja wzięła pod uwagę sposób zaprezentowania utworu, dykcję, właściwą ekspresję oraz intonację głosu. Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji jury ustaliło ostateczny werdykt. Oto finaliści konkursu:
1. Nikodem Wysocki klasa 2a
20. Zofia Tarkowska klasa 5 a
21. Karolina Stawarz klasa 6 b
22. Zaśko Agnieszka klasa 6 c
Wszystkim finalistom konkursu składamy gratulacje i trzymamy kciuki za finał, który odbędzie się w kwietniu. Natomiast uczniów, którzy czują w sobie artystę już dziś zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie, w przyszłym roku szkolnym!