14 lutego jest to dzień Świętego Walentego. Do Polski obchody walentynkowe trafiły w latach dziewięćdziesiątych XX wieku .Stałym niemalże elementem walentynek jest wzajemnie wręczanie sobie walentynkowych ozdobnych karteczek. Czerwone, najczęściej w kształcie serca, opatrzone walentynkowym wierszykiem. Ze świętem łączy się również zwyczaj obdarowywania walentynkowymi upominkami w postaci kwiatów, słodyczy, czy pluszowych maskotek. W naszej szkole, w tym dniu działała prężnie „Poczta Walentynkowa”. Uczniowie wszystkich klas naszej szkoły mogli ofiarować osobie, którą lubią walentynkową kartkę. Wielu z nas w tym dniu zdobyło się na choćby drobny gest, aby osoba, do której czujemy sympatię, zrozumiała, ile dla nas znaczy.