„Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada”

Listopad to miesiąc niezwykły. Wchodzimy w niego tanecznym, halloweenowym krokiem, żeby potem w ciszy i zadumie wspominać bliskich, którzy odeszli. Koniec listopada także jest wyjątkowy. Zbliżają się ANDRZEJKI! A jeśli Andrzejki, to zabawa, wróżby i swawole!
Tradycja Andrzejek wywodzi się od Św. Andrzeja - apostoła - ucznia Jana Chrzciciela, a później Chrystusa. Andrzeja z wróżbami skojarzyli Grecy (prawdopodobnie z podobieństwa słów andrós i Andreas - oznaczających odpowiednio mężczyznę i Andrzeja) i to właśnie im zawdzięczamy magiczny charakter tego święta.
Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów. Wielu uczniów z niecierpliwością oczekiwało na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z dobrą zabawą. W tym roku impreza andrzejkowa w naszej szkole miała miejsce 30 listopada, a nad całością czuwał Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. O dobry nastrój zadbały „WRÓŻKI”, które wróżyły z kuli, kart i ręki. Nie zabrakło pysznych ciasteczek i cukierków z wróżbą.