Dzisiaj wielka jest rocznica
- 11 listopada!
Tym co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy
wolność - polską mowę w szkole,
to, że tylko z kart historii
poznajemy dziś niewolę.
Uroczyście biją dzwony,
w mieście flagi rozwinięto...
i me serce się raduje,
że obchodzę Polski Święto.

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest radosnym świętem, ale jednocześnie przypominającym nam, że były czasy, w których Polacy nie posiadali własnego państwa. Jednocześnie rocznica ta przypomina nam, że o Polskę trzeba było walczyć, że suwerenność nie została nam podarowana raz na zawsze.
W całej Polsce, dacie 11 listopada towarzyszy szereg oficjalnych obchodów. W naszej szkole 9 listopada odbył się uroczysty apel. Montaż słowno- muzyczny przygotowali – pod kierunkiem Pani Anny Kubiak oraz Pana Mariana Wohlert - uczniowie z koła bibliotecznego oraz zespół muzyczny. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem Hymnu naszego Państwa. Piękne, przejmujące przedstawienie w trakcie, którego rozbrzmiewały pieśni patriotyczne pozwoliły uczniom zrozumieć uczucia, rozterki i cierpienie walczących o niepodległość naszego kraju. Cały apel przebiegał w podniosłej i wyjątkowej atmosferze i można stwierdzić, że w pełni oddał hołd tym, co polegli za to byśmy my mogli żyć w wolnym, niepodległym kraju.