DZIEN NAUCZYCIELA W NASZEJ SZKOLE

To jedno z niewielu świąt w roku poświęcone pedagogom i pracownikom szkoły, kiedy uczniowie mają możliwość podziękować nauczycielom za trud nauczania i wychowania. Upamiętnia ono rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773. Popularnie nazywamy go Dniem Nauczyciela.
W tym roku Dzień Edukacji Narodowej świętowaliśmy 12 października. Z tej okazji Samorząd Uczniowski pod kierunkiem pani Marzeny Sękowskiej i Danuty Kozub przygotował uroczystą akademię. Za oprawę muzyczną zadbał zespół wokalny pod kierunkiem pana Mariana Wohlerta. Uczniowie przedstawili na wesoło scenki z życia szkoły, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Wszystkim widzom bardzo podobało się przedstawienie, o czym świadczyły głośne brawa.
Na koniec, robiąc miłą niespodziankę, przedstawiciele Samorząd Uczniowskiego wręczyli wszystkim pracownikom szkoły „cukierkowe bukieciki” Był szczególny dzień zarówno dla pracowników szkoły jak i dla uczniów.