W środę 10.10.2012 r. uczniowie z klasy 5c udali się na wycieczkę po terenie Zakładów Chemicznych Police S.A. Zwiedzanie miało formę autokarowego objazdu, podczas którego jeden z pracowników fabryki opowiadał o mijanych wydziałach produkcyjnych, przeznaczeniu licznych budynków i instalacji oraz sposobach magazynowania i transportu wytwarzanych nawozów. Uczniowie mieli również, między innymi, okazję dowiedzieć się jak wygląda i powstaje Mocznik.pl, z czego produkuje się kwasy – siarkowy i fosforowy oraz ile nawozu zmieści się w worku typu big bag. Uwaga zwiedzających skupiła się również na hałdzie siarczanu żelaza, który dawniej był odpadem, a obecnie jest wykorzystywany w produkcji.
Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Zakładowej Straży Pożarnej. Piątoklasiści uważnie słuchali informacji o pracy jednostki i z zachwytem oglądali prezentację sprzętu przygotowaną przez strażaków. Wielu uczniów skorzystało z możliwości przymierzenia hełmu i butli tlenowej oraz wypróbowania, jak siedzi się za kierownicą prawdziwego wozu strażackiego.
Zwiedzenie Zakładów Chemicznych Police S.A. było możliwe dzięki zaangażowaniu pani Joanny Żurowskiej – rzecznika tej firmy, która zorganizowała cały wyjazd. Dziękujemy – zadowoleni uczestnicy, czyli klasa 5c z wychowawczynią.